Nissan Juke to jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów, jakie można zobaczyć na drodze. Ten mały crossover cechuje się niezwykle odważną i zarazem futurystyczną stylistyką, która ma wielu zwolenników, jak również i przeciwników. Czy warto zainteresować się używanym egzemplarzem?


Nissan Juke - krótka charakterystyka


Nissan Juke zadebiutował w 2009 roku podczas Geneva Motor Show. Samochód przykuwa uwagę niecodziennym wyglądem. Największe kontrowersje wzbudza przód pojazdu, a konkretnie miejsce położenia świateł. W 2014 roku przeprowadzono face lifting modelu. Nieznaczno zmieniono wówczas przód, a także poprawiono jakość zastosowanych we wnętrzu materiałów. W 2019 roku zaprezentowano drugą generację crossovera.


Paleta silników


Początkowo rolę podstawowego silnika pełnił benzynowy motor o pojemności 1.6 litra. Wolnossąca jednostka generuje 94 KM albo 117 KM. To propozycja dla spokojnych i niezbyt wymagających kierowców, ponieważ osiągi nie są porywające. Po liftingu silnik ten został zastąpiony przez turbodoładowany motor 1.2 DIG-T o mocy 115 KM. Pomimo podobnej mocy oferuje on nieco lepsze przyspieszenie i prędkość maksymalną aniżeli poprzednik.


Kierowcy, którzy oczekują więcej wrażeń, mogą zdecydować się na silnik 1.6 DIG-T o mocy 190 KM albo 200 KM. Z tą jednostką Juke potrafi sprawić radość za kierownicą, przy względnie oszczędnym zużyciu paliwa.


Natomiast ci, dla których najważniejsze są oszczędności, zainteresują się dieslem 1.5 dCi o mocy 110 KM. To konstrukcja Renault, która zadowala się średnim spalaniem na poziomie 5 litrów na 100 kilometrów.


Używany Nissan Juke - czy warto go kupić?


Używany Nissan Juke stanowi ciekawą propozycję na rynku aut używanych. Kierowcy chwalą jego zawieszenie, które dobrze sprawdza się na polskich drogach. Jeżeli chodzi o jednostki napędowe, to silniki benzynowe pozbawione są większych dolegliwości. W przypadku diesla warto jednak zmieniać olej częściej niż zaleca producent. Zabieg ten powinien przedłużyć jego żywotność.


Nissan Juke to samochód dla indywidualistów. Pojazd ten wyróżnia się z tłumu dzięki niepowtarzalnej stylistyce. To również dopracowana konstrukcja, która może być dobrym wyborem na rynku aut używanych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

* Pola wymagane