Mimo że niemal każdy z nas chciałby zasiąść za kierownicą nowego samochodu, to często w polskich warunkach niestety musimy decydować się jednak na auta używane. Jest to podyktowane przede wszystkim warunkami materialnymi wielu osób, czyli po prostu oszczędnością. Ale dla tych, którzy jednak chcieliby zainwestować w nowy pojazd i dodatkowo przy tym zaoszczędzić istnieje bardzo dobre rozwiązanie. Mogą zdecydować się na auto z bardzo małą historią użytkowania, czyli roczne lub kilkuletnie. W niektórych przypadkach można zachować w kieszeni nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Plusy nowego samochodu


Nie da się ukryć, że kupując nowy samochód otrzymujemy w zamian mnóstwo zalet. Pierwszą z nich jest możliwość dowolnego skonfigurowania pojazdu. Możemy dobrać nie tylko wyposażenie, które znajdzie się w naszym wymarzonym aucie, ale w niektórych przypadkach również elementy jego wyglądu (nie tylko kolorystyczne). Poza tym oczywiście mamy pełną świadomość, że na fotelu kierowcy nikt wcześniej nie siedział poza nami i nie musimy martwić się o przeszłość samochodu. Jednak jego głównym problemem wciąż pozostaje cena i fakt, że za wszystkie dodatkowe dobra należy dopłacić. Minus ten da się jednak zniwelować decydując się na nieco starszy rocznik.


Plusy rocznego samochodu


Weźmy sobie za przykład używany Nissan Juke. Kupując ten model w wersji jednorocznej lub nieco starszej, nadal możemy cieszyć się gwarancją na samochód. Ponadto był użytkowany tak krótko, że jego przebieg nadal jest bardzo niski. Natomiast największy plus tego rozwiązania leży w fakcie, że w taki pojazd potrafi być kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy tańszy od nowego modelu. Po prostu samochody mają tendencję bardzo dużo tracić na wartości z biegiem lat, więc możemy wykorzystać to na naszą korzyść. Warto jednak tego typu samochody wybierać w autoryzowanych serwisach, ponieważ wtedy mamy większą pewność, że będą w pełni sprawne. Nigdy nie zapominajmy o jeździe próbnej i dokładnym sprawdzeniu numeru VIN!


Nasza oferta

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

* Pola wymagane