Nissan Qashqai to jeden z najpopularniejszych kompaktowych crossoverów. Model ten cieszy się dużym uznaniem również w Polsce. Obecnie w salonach można znaleźć drugą generację tego japońskiego auta. Co ważne, Qashqai cieszy się dobrą opinią na rynku wtórnym.


Nissan Qashqai - opis modelu


Nissan Qashqai drugiej generacji zadebiutował 7 listopada 2013 roku podczas targów motoryzacyjnych w Londynie. Pojazd ten powstał na płycie podłogowej CFM, która opracowana została we współpracy z Renault. W porównaniu do swojego poprzednika auto znacząco zmieniło się pod względem stylistycznym, poprawiona została także jakość wykończenia wnętrza.


Pod maską Qashqaia mogą pracować silniki benzynowe albo wysokoprężne. Podstawowym motorem jest 1.2 DIG-T. Występował on w dwóch wariantach mocy - 115 oraz 116 KM. W każdym przypadku stanowi on propozycję dla spokojnych kierowców, którzy nie oczekują ponadprzeciętnej dynamiki. Ci, którzy chcą jeździć szybciej, powinni zainteresować się silnikiem o pojemności 2 litrów. Generuje on 150 KM i zapewnia osiągi więcej niż wystarczające do sprawnego poruszania się na co dzień. Podobną propozycję stanowi turbodoładowany 1.6 DIG-T o mocy 163 KM. To nowoczesna jednostka, która została zbudowana w myśl filozofii downsizingu.


Silniki wysokoprężne zostały zapożyczone od Renault. Mniejszy z nich, 1.5 dCi, oddaje do dyspozycji kierowcy 110 KM. Gwarantuje on niskie spalanie. Z kolei 1.6 dCi ma moc 131 KM. Co ważne, Qashqai z tą jednostką może mieć napęd na cztery koła.


Niezależnie od wersji silnikowej crossover ten posiada bogate wyposażenie. Obejmuje ono nie tylko elementy odpowiadające za bezpieczeństwo, ale również zwiększające komfort jazdy.


Używany Nissan Qashqai - dobra propozycja na rynku wtórnym?


Używany Nissan Qashqai cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kierowców, którzy poszukują rodzinnego pojazdu z drugiej ręki. Wiele aut posiada bogate wyposażenie i pochodzi z polskich salonów. Samochód ten cieszy się także dobrą opinią wśród mechaników. Niezawodność jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze auta używanego. Ma ona również wpływ na utratę wartości. Każdy samochód trzeba bowiem sprzedać po jakimś czasie. Modele cieszące się dobrą opinią, a Qashqai do takich należy, szybciej znajdują nowych właścicieli. Może więc śmiało powiedzieć, że crossover Nissana jest wart zainteresowania.


Nissan Qashqai to dość popularny widok na polskich drogach. Samochód ten ma wiele zalet, którymi przekonał do siebie kierowców w całej Europie. Jego stylowy wygląd łączy się z dopracowaną techniką, przez co stanowi on bardzo atrakcyjną propozycję także na rynku aut używanych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

* Pola wymagane