Połączenie kompaktowego auta i SUV-a to jednym słowem Qashqai, Ten kultowy już model Nissana wyprzedza konkurencję innowacyjnością i zastosowaniem ciekawych rozwiązań. Używany Nissan Qashqai to wyjątkowo popularna opcja na rynku wtórnym pojazdów, zarówno marki jak i klasy SUV.


Auto z pazurem – używany Nissan Qashqai


Pierwszy raz model Nissana Qashqai pokazano na targach w Paryżu w 2006 roku i od razu zdobył sporą rzeszę fanów. Jego rozwój od tego czasu pozwolił wprowadzić w kolejnych wersjach rozbudowany rząd tylnych siedzeń czy facelifting, a wraz z nim agresywniejsze reflektory, odmieniony zderzak czy grill. Ciekawym akcentem nowszych wersji stały się tylne światła LED. W temacie silnika, rozwiązania jakie oferują używane wersje Nissan Qashqai to opcje benzynowe: R4 1,6 (115 KM) czyR4 2,0 (140 KM), jak i alternatywne Diesle dCi jak R4 1,5 (106 KM) oraz R4 2,0 (150 KM). Podczas dokonywania wyboru modelu, warto zwrócić jednak uwagę, że wersję z napędem 4x4 znaleźć można jedynie w 2-litrowej wersji benzyny i Diesla. 


Napęd Nissana Qashqai zależy od silnika i może być przekazywany na jedną lub obie osie. Model ten w używanych i nowych opcjach oferuje trzy warianty skrzyni biegów w tym 5-cio i 6-cio biegową, jak również bezstopniową przekładnię CVT z 6 wirtualnymi przełożeniami. Nadwozie Qashqaia jest konstrukcją samonośną zamkniętą, co pozwoliło uzyskać niską masę wozu. Ceny samochodów tego rodzaju są wyjątkowo atrakcyjne, a poszukujący swojego wymarzonego wariantu z pewnością znajdą jakieś perełki. 


Nissan Qashqai odznacza się przeciętną awaryjnością, jednak do najczęstszych problemów w używanych opcjach zaliczyć możemy wypinające się sworznie wahaczy, jak i szybko zużywające się drążki kierownicze. Warto zadbać w nich także o tuleje amortyzatorów, klocki i tarcze hamulcowe, które należy weryfikować najlepiej co 40 000 km. W modelach z Dieslem problematyczny bywa filtr cząsteczek stałych, dlatego należy zwracać na niego szczególną uwagę głównie podczas częstej jazdy w przestrzeniach miejskich. 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

* Pola wymagane